جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران : اولویت استان در سال ٩٧ توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان تعیین شده است

   معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران : اولویت استان در سال ٩٧ توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان تعیین شده است

   معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران : اولویت استان در سال ٩٧ توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان تعیین شده است

   نخستین نشست شورای توسعه ورزش همگانی مازندران در سال جدید عصر امروز در حالی برگزار شد تا بتواند گامی در جهت ارتقا نشاط اجتماعی در استان ایفا کند.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران اولین جلسه شورای ورزش همگانی استان مازندران در سال 1397 به ریاست معاونت سیاسی اجتماعی استاندار مازندران و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و مدیران اجرایی استان و دیگر اعضاء ، عصر امروز در محل سالن جلسات استانداری مازندران برگزار شد.
   اعضاء شرکت کننده در این جلسه به بحث و تبادل نظر در مورد عملکرد هر دستگاه ،تحول و توسعه ورزش همگانی و همچنین مشخص کردن راهکار های توسعه ورزش همگانی در مازندران پرداختند.
   ابتدا حبیب حسین زادگان مدیر کل ورزش و جوانان مازندران با ارائه عملکرد یکسال 96 خاطر نشان کرد : امروز در جامعه ما ورزش برای جوانان جذابیت دارد،: اعضای شورای ورزش همگانی استان باید اهمیت ورزش و تربیت بدنی را به مجموعه خود معرفی و امکان توسعه فعالیت های ورزشی همگانی را برای عموم مردم فراهم کنند.
   وی افزود: با توجه به اینکه اداره کل ورزش و جوانان مازندران وظیفه مستقیمی در ورزش استان دارد باید برای توسعه آن همه با هم تلاش کنیم تا بتوانیم ذره ای اهداف بنیادین توسعه ورزش همگانی را محقق سازیم و این امر باید در نگاه تمام اعضای جلسه نیز مد نظر قرار گیرد.
   معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران عصر امروز در نشست شورای ورزش همگانی مازندران گفت: 500 هزار دانش آموز، 40 هزار فرهنگی و 700 تا 800 خانواده دانش آموز با این نهاد در ارتباط بوده که مسئولیت ما را سنگین تر می‌کند.
   ساداتی افزود: 56 فعالیت وررزشی تعریف شده که می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت در زمینه کاهش آسیب اجتماعی گام برداریم.
   معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: در زمینه ورزش بانوان رویدادهای مختلفی برگزار و بیش از هزار و 700 برنامه در سال قبل برگزار شد.
   مریم فرج پور افزود: اعتبارات خوبی در زمینه ورزش دانشجویی، کارکنان،کارگری در استان وجود دارد اما در زمان برگزاری مسابقات اعلام آمادگی زیاد نیست.
   وی بیان کرد: سلامت از آیتم‌های مهم و ضروری جامعه است که ورزش محلات بسیار مهم است که در باید همه احساس مسئولیت کنند.
   فرج پور با اشاره به اهمیت سلامت بانوان در جامعه گفت: باید پارک ویژه بانوان درفضاهای مناسب احداث شود و فرهنگ استفاده از دوچرخه توسط مدیران و کارکنان در جامعه نهادینه شود.
   مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری مازندران نیز گفت: بحث نشاط اجتماعی رویکرد و سیاست دولت است که درحوزه روستایی با توجه به گستره کار ،جشنواره هه و آیین نامه سایر استان را در مازندران اجرا کنیم.
   حسن اصغریان افزود: برگزاری بازی بومی و محلی در روستا در دستور کار قرار دادرد تا در سطح روستا شاهد ایجاد نشاط اجتماعی باشیم.
   وی تصریح کرد: پیاده روی خانوادگی و ورزش همگانی در دستور کار قرار دارد و دهیاران و شوراها فعالیت خوبی در این زمینه داشتند و تلاش داریم المپیاد ورزش روستایی را در شته‌های مختلف اجرا کنیم تا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی وارد محیط روستا نشود.
   قاسمی طوسی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران نیز گفت: در کنار مسئولان سازمان‌های مردم نهاد هم حضور داشته باشند و فرهنگ سازی را جدی بگیریم و این امر از حضور خود مردم باشد.
   وی بیان کرد: سند نشاط اجتماعی استان را نهایی کنیم تا بتوانیم برمبنای وظایف در راستای سند اجرایی کنیم.
   معاون تربیت و آموزش انتظامی مازندران نیز گفت: تغذیه تنها منجر به سلامتی نمی‌شود بلکه تحرکات اثرگذار است که حوزه ورزش باید جدی گرفته شود.
   ایشان افزود: در حوزه ورزش گام‌های بلندی برداریم و در همگانی کردن وررش کوشا باشیم.
   وی بیان کرد: اولویت‌های ناجا در مهارت افزایی دفاع شخصی و آمادگی جسمانی نیروی پلیس است تا در ماموریت‌ها بتواند استفاده کند و نشاط و سلامتی در دستور کار قرار دارد.
   میرزایی گفت: هر چه سرمایه‌گذاری دربخش ورزش بیشتر باشد قطعا هزینه‌های سلامت کاهش می یابد.
   رمز توسعه یافتگی اکثر کشور های جهان ، نشاط اجتماعی و توسعه ورزش همگانی است.
   معاون سیاسی استاندار مازندران نیز در نخستین جلسه شورای ورزش همگانی مازندران در سال جاری گفت: کشورهایی که در زمینه اقتصادی موفق بودند قطعا در زمینه ورزش همگانی موفق تر عمل کردند که در استان باید سند توسعه استان را جدی بگیریم.
   احمد حسین زادگان افزود: یکی از دلایل بیماری قلبی و مرگ و میر عدم تحرک است که باید فرهنگ ورزش همگانی و تحرک را در جامعه افزایش دهیم.
   وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در اطلاع رسانی در جامعه، تصریح کرد: رسانه‌ها باید کیفی تر عمل کنند و در زمینه اطلاع رسانی بیشتر گام بردارند.
   حسین زادگان گفت: به اندازه کافی قانون و زیرساخت داریم و اکنون زمان عمل کردن است و سالن‌ها به درستی و به موقع دراختیار جوانان قرار گیرد.
   معاون سیاسی استاندار مازندران افزود: باید تلاش کنیم جهت غنی‌سازی اوقات فراغت و کسب حفظ سلامتی، ورزش همگانی را جدی بگیریم.
   MRYA
   اخبار مرتبط
مازندران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,660,954
تعداد بازدید امروز : 358
تعداد بازدید دیروز : 1,533
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.